środa, 13 listopada 2013

"Dary Anioła:Miasto Kości"


                    ,,Kochać to niszczyć, a być kochanym, to zostać zniszczonym"Autor: Cassandra Clare
Tytuł: "Miasto Kości "
Oryginalny tytuł: " City of Bones"
Cykl: "Dary Anioła"
Tom: 1
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: ok.510
Moja ocena: 10/10


"- Nie traktuj mnie z góry. 
- Trudno byłoby mi traktować ciebie z dołu. Jesteś za niska."


"Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. 
Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. 
Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine`a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine`a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął..."


"– Trzymaj się z daleka od mojej broni. Nie dotykaj żadnej bez mojego pozwolenia.
– Cóż, właśnie pokrzyżowałeś moje plany sprzedania jej na eBayu – rzuciła Clary.
– Sprzedania na czym?
Clary się uśmiechnęła.
– Mitycznym miejscu o wielkiej magicznej mocy."
"W tym momencie drzwi się otworzyły, a Jocelyn wydała cichy okrzyk.
- Jezu! - krzyknął Luke.
- To tylko ja - odezwał się Simon. - Choć już mi mówiono, że podobieństwo jest uderzające."


Po opisie książki nie spodziewałam się,że książka będzie tak genialna. Książka jest nasycona fantazyjnymi opisami co bardzo mi się spodobało. Życie bohaterów na pozór proste, staje się coraz bardziej skomplikowane, dzięki czemu nie jesteśmy w stanie przewidzieć dalszego rozwoju wydarzeń. Fabuła jest mega wciągająca. Akcja toczy się bardzo szybko a jednocześnie jest opisana szczegółowo.  Niesamowity klimat, zaskakujące zwroty akcji i takie samo zakończenie.
,,-W przyszłości, Clarisso, może byłoby rozsądnie wspomnieć, że masz już mężczyznę w swoim łóżku, żeby uniknąć takich niezręcznych sytuacji - powiedział. 

-Zaprosiłaś go do łóżka? - spytał Simon, wstrząśnięty.
-Śmieszne, co? - rzucił Jace - Przecież wszyscy byśmy się nie zmieścili."


Powieść została zekranizowana. Książka a film to jedna wielka przepaść, gdybym nie przeczytała jej wcześniej to nie wiem czy bym się skusiła na przeczytanie. Dobrze, że chociaż niektóre dialogi pokrywają się z tymi w książce. Scena pocałunku mnie zawiodła, w powieści jest ukazana o niebo lepiej. Więc podsumowując książkę warto przeczytać, a film można oglądnąć jako dodatek. 
   
"-Mów dalej. Przypuszczam, że są również wampiry, wilkołaki i zombie?
-Oczywiście, że są. Choć zombie głównie występują dalej na południe, tam gdzie kapłani wudu.
-A co z mumiami? One włóczą się tylko po Egipcie?
-Nie bądź śmieszna. Nikt nie wierzy w mumie."

Buziaczki,
Mintchocolate;*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz