sobota, 11 stycznia 2014

"Dziewczyna, która chciała zbyt wiele"

Autor: Jennifer Echols
Tytuł: Dziewczyna, która chciała zbyt wiele
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 295
Moja ocena:8/10Wszystko, czego pragnie Meg, to uciec. Uciec ze szkoły. Uciec od przywiązanych do skrajnie nudnego życia rodziców. To dlatego pewnego dnia przekracza niepisaną granicę, łamie prawo i zostaje nakryta przez policję.
John ma dziewiętnaście lat. Był świetnym uczniem. Mógł iść do college'u. A jednak z jakiegoś powodu zdecydował się zostać. Przestrzegać prawa. Służyć i chronić. To dlatego nie potrafi spojrzeć przez palce na wybryk Meg. Chce dać dziewczynie nauczkę.
Ona wyśmiewa jego zasady. On krytykuje jej rebelianckie zapędy. Doprowadzają się do szału. Testują swoje granice. Co się stanie, gdy obydwoje posuną się za daleko?

"Doprowadzają się nawzajem do szału...
Co będzie gdy przekroczą granicę?"
Książka opowiadająca losy nastolatki, która nie radzi sobie ze swoją chorobą i przez bunt stara sobie udowodnić, że żyje. Przekracza granicę, zostaje zatrzymana przez policje.Musi zostać ukarana, aby zrozumieć swoje występki. Ale czy kara może być początkiem wielkiej miłości?
Po paru pierwszych stronach lektury miałam się poddać i odłożyć książkę, jednak cieszę się, że tego nie zrobiłam. Historia bardzo ciekawa oraz poruszająca wiele ważnych tematów. Podoba mi się obsesja na punkcie mostu oraz tajemnica z nim związana, która w czasie rozgrywania się akcji  zostaje wyjaśniona.

Polecam tą książkę starszej młodzieży(licealistom). 

5 komentarzy:

 1. Z checią przeczytam :)
  zozze zaobserwujemy swoje blogi-daj znac u mnie :)
  silence--of--the--mind.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie miałam jeszcze okazji przeczytać żadnej książki z dorobku Pani Echols, choć ciągnie mnie niesamowicie do wszystkich i każdej z osobna ;) A szczególnie do tej...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tej autorki "Miłość, flirt oraz inne zdarzenia losowe" i bardzo mi się ta książka nie podobała :D Ale ta wydaje się lepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam piękna książka ;))
  zapraszam : http://super-kosmetyki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem już licealistką, więc z czystym sumieniem daruję sobie tę książkę.

  OdpowiedzUsuń