piątek, 31 stycznia 2014

"Gorączka'"Czas płynie zbyt wolno dla tych, którzy czekają, Zbyt śpiesznie dla tych, którzy się lękają, Zbyt opieszale dla pogrążonych w żałobie, Zbyt wartko dla tych, którzy świętują, Ale dla tych, którzy kochają, czas jest wiecznością."
Tytuł: "Gorączka 1"
Autor: Dee Shulman
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 430
Moja ocena: 8/10"Wszyscy zachowywali się tak,jakbym była jakąś niebezpieczną substancją chemiczną na granicy samoczynnego wybuchu."Nieustraszony rzymski gladiator. Lekkomyślna dziewczyna z XXI wieku. Tajemniczy wirus, który ich połączył… A.D. 152 Sethos Leontis, nadzwyczaj zręczny wojownik, nieoczekiwanie zostaje ranny i niebezpiecznie ociera się o śmierć. A.D. 2012 Niezwykle inteligentna, ale sprawiająca kłopoty Ewa zaczyna nowe życie w szkole dla wybitnie utalentowanych, ale jedna chwila w laboratorium pociąga za sobą przerażające konsekwencje. Niezwykły związek doprowadza do połączenia Ewy i Sethosa, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa.


"Najwyraźniej jak na kogoś tak inteligentnego - jak o sobie myślałam - byłam dość głupia."


Kolejna książka co do której mam mieszane uczucia. Początek książki trochę mnie przynudzał , ponieważ akcja rozwijała się powoli, po za tym czas akcji rozgrywa się na przemian w czasie współczesnym a rokiem 152.  Akcja w drugiej części rozgrywa się zbyt szybko."Zrobiłaś to,czego nie dokonał żaden gladiator - wyrwałaś mi serce z piersi..."Fabuła interesująca, dwóch ludzi z innych epok, jednak  łączy ich jeden cel.
Muszą się dowiedzieć co wywołuje tytułową gorączkę, przez którą ludzie umierają.  Czy im się uda powstrzymać nieznośny wirus?
Jest to również piękna powieść o miłości .
Później było jednym z moich ulubionych słów. Oznaczało intencję bez deklaracji zaangażowania. Mogło oznaczać "za godzinę" albo "za dwadzieścia lat"

8 komentarzy:

 1. świetny blog obserwuje :) http://love-victoria-love.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Niebawem przeczytam, bo już czeka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się ciekawa, chętnie przeczytam :) http://ksiazkostrefa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się być bardzo ciekawa, z chęcią ją przeczytam :D

  http://hideboobs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo osób mi ją polecało, więc w najbliższym czasie lecę i do biblioteki i wypożyczam. :)

  Zapraszam do mnie! shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej książce. Trochę mnie zaciekawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jeszcze się nie zdecydowałam, czy chcę przeczytać, czy też nie... Twoja opinia jest raczej zachęcająca, więc skłaniam się ku tej pierwszej możliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dużo słyszałam już o tej książce - zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Chyba muszę sama przeczytać i się ustosunkować, bo naprawdę opnie są bardzo rozbieżne. :)

  OdpowiedzUsuń