sobota, 28 grudnia 2013

"Córka Łowcy Demonów"

  

"A ja dałam im tyle amunicji, ile tylko chcieli."
"Nigdy nie słyszałem o tym, żeby Niebo ochraniało łowców"


Autor: Jana Oliver
Tytuł:"Córka Łowcy Demonów"
Cykl:"Łowcy Demonów"
Tom:I
Liczba stron: 390
Wydawnictwo: Replika
Moja ocena:9/10"I będę czuła do Harpera odrazę przy każdym oddechu."Riley Blackthorne po prostu chce dostać szansę, by udowodnić swoją wartość.
I właśnie na to liczą demony...
Niedaleka przyszłość. Siedemnastoletnia Riley, jedyna córka legendarnego łowcy demonów Paula Blackthorne’a, zawsze marzyła by pójść w ślady ojca. Dobra wieść jest taka, że ludzkie społeczeństwo jest skłócone i w rozkładzie, a Lucyfer wysyła swe pomioty na ulice wszystkich większych miast – Gildia Łowców potrzebuje zatem wszystkich.
Nawet dziewczyn.
Riley ratuje mieszkańców od kłamliwych małych demonów pierwszego stopnia, najprostszych do zwalczania – na razie tylko tyle potrafi. Jednak w jej życie wkracza znacznie potężniejszy demon, ponadto w Gildii dochodzi do tragedii... Wszystko to popycha Riley w pełną niebezpieczeństw rozgrywkę i chaos wojny pomiędzy Niebem a Piekłem.
Kiedy cały świat wokół niej zdaje się walić, komu Riley może zawierzyć swe serce – i życie?
 "Czy ten facet istnieje naprawdę? Jeśli tak, pewnie ma dziewczynę, a sześć kolejnych czekało na niego."Wow... jestem pod wrażeniem, książka całkowicie mnie wciągnęła. Uwielbiam takie powieści po których nie spodziewam się zbyt wiele, a tu nagle taka niespodzianka. Ogromnym plusem tej powieści są bohaterowie . 


Beck skradł moje serce <3 Niegrzeczny chłopak, któremu się nie  poszczęściło w dzieciństwie. Bezczelny, gruboskórny, ale to tylko pozory...

Podziwiam Riley, która straciła matkę a później ojca,  jednak nie poddaje się pomimo różnych niepowodzeń(chciałabym mieć jej upór)

Simon słodki, niebieskooki blondyn jakoś nie przekonuje mnie do siebie, chociaż jest przeuroczy.

Ori  przystojny nieznajomy, który nagle się pojawia. Kim jest? (Nie ufam mu)

Oczywiście jest mnóstwo równie barwnych postaci: Harper, Stewart, Peter.


Bardzo podoba mi się że autorka pozostawiła wiele niewyjaśnionych wątków, co zachęciło mnie do przeczytania kolejnej części. "-Cóż za pokusa.
-Ale jesteś jej warta,czyż nie?"

4 komentarze:

  1. Książka zapowiada się ciekawie :)
    Jeśli będę mieć okazję, na pewno przeczytam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję, zostałaś nominowana do LBA! Więcej informacji uzyskasz na moim blogu w poście ,,Nominacja!,, :3

    http://xlittle-piece-of-my-lifex.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń