wtorek, 17 grudnia 2013

"Dotyk Julii"
„Jego głos tak delikatnie obejmuje litery mojego imienia, że umieram 5 razy w ciągu jednej sekundy.”Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Dotyk Julii
Ilość stron: 336
Wydawnictwo: Otwarte
Moja ocena: 10/10
„Świat jest ponurym miejscem. Czasem musisz strzelać pierwsza.”

„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.

Kłamię – oto, czego mu nie mówię.

Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.

Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć".

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.

Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha„Moja skóra pulsuje czyimś życiem,a ja nienawidzę tego uczucia.Nienawidzę siebie za to, że sprawia mi ono przyjemność.Cieszę się wrażeniem,że mam w sobie więcej życia, nadziei i ludzkiej mocy,niż sadziłam,że to możliwe.Ból tego człowieka sprawia mi przyjemność, o którą nigdy nie prosiłam.”

Pierwsza książka tak wysoko oceniona przeze mnie. Dlaczego?
Odpowiedź jest prosta.Niebanalny pomysł na ciekawą i wciągającą fabułę, który mnie kompletnie zaskoczył (w pozytywnym sensie oczywiście). Jak już wiecie lubię książki o wampirach, wilkołakach, demonach itd., jednak półki w księgarniach się od niech uginają i czasem człowiek ma ochotę na coś zupełnie innego, niezwykłego.Taka właśnie jest ta książka! „Dotyka dwoma palcami mojego podbródka, unosi mi głowę i to wystarcza, aby zmienić mnie w zanurzony w wodzie przewód pod napięciem.”
Liczne opisy miejsc otaczających bohaterów  pozwalają nam z wizualizować ich miejsce pobytu. Trafne porównania, opisy uczuć głównej bohaterki pozwalają nam na przeżywanie z nią każdej chwili .Każdy bohater wykreowany budzi w nas jakże różne uczucia i emocje. Zaskoczył mnie koniec powieści, zupełnie niespodziewany i oczywiście przedwczesny. Ja chcę więcej! „Słowa wypadają mi z ust bez spadochronów.”

2 komentarze:

  1. też przeczytałam, zapraszam na recenzję :) http://ksiazkostrefa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. http://gosiamysz.blogspot.com/ chętnie przeczytam

    OdpowiedzUsuń