wtorek, 10 grudnia 2013

"Ja, diablica"


„- Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.”
  


„- Jeśli uważasz, że w gabinecie Lucyfera zedrę z ciebie garnitur, to się mylisz - oświadczyłam, a on zrobił minę zbitego psa. - A może chociaż same spodnie? - zaproponował nieśmiało. Spojrzałam na niego ostro. - Zboczeniec... - Ty zaczęłaś. - Uśmiechnął się od ucha do ucha.”


Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk 
Tytuł: "Ja, diablica"
Seria: Wiktoria Biankowska
Tom: I
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba Stron: 416
Moja ocena: 8/10


„Hm, kogo wolę? Z jednej strony mam diabła, który kłamie i morduje, a z drugiej śmiertelnika, który kłamie i zdradza. Nie wiem. To naprawdę ciężki wybór. Obaj macie tyle pozytywnych cech..”


Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia – Katarzyny Bereniki Miszczuk. Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i… wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości – ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i – mimo kontrowersyjnego tematu śmierci – delikatnie zmysłową książkę.
„Hm, kogo wolę? Z jednej strony mam diabła, który kłamie i morduje, a z drugiej śmiertelnika, który kłamie i zdradza. Nie wiem. To naprawdę ciężki wybór. Obaj macie tyle pozytywnych cech..”
Pomimo bardzo zróżnicowanych opinii  postanowiłam sięgnąć po tę pozycję, nie zawiodłam się.Po zachęcającym opisie książki i ciekawej szacie graficznej, dostałam to czego oczekiwałam.
Książka opisuje przygody 20-letniej Wiktorii,która zostaje zamordowana i trafia do piekła. Straszne? Nic bardziej mylnego! Piekło nie jest takie straszne jak wszyscy uważają wręcz przeciwnie a już zwłaszcza kiedy dostaje się posadę diablicy. Niczego jednak nie dostaje się za darmo, bohaterka sama się o tym przekonuje. Jej śmierć jest przypadkowa czy może ma głębszy sens?


„Poza tym spójrz na niego. Blondyn - zupełnie jakby urwał się ze Skandynawii. Mogę się założyć, że ma na chacie same meble z Ikei.”


Książka od pierwszych stron wciągnęła mnie niesamowicie. Pełna humoru i sarkastycznych uwag. Strony ubywały mi w zaskakującym tempie. Od razu zakochałam się w dwóch diabłach, którzy rozbawiali mnie do łez, pomimo, że są winni zaistniałej sytuacji.Trochę mnie irytował Piotruś , w którym główna bohaterka jest zakochana. Wciągająca fabuła, ciekawie  i stopniowo rozwijająca się akcja. Książka napisana prostym,zrozumiałym językiem. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy;)


„- Ślicznie wyglądasz, kochanie. - Beleth bezczelnie wpatrywał mi się w dekolt. - Dziękuję, ale oczy mam wyżej - mruknęłam z przekąsem. - Doskonale zdaję sobie z tego sprawę - odparł z lubieżnym uśmiechem. - Jednak twój dekolt jest znacznie bardziej kuszący.”

5 komentarzy:

 1. Czytałam, książka jest boska. ^^ Nigdy nie mogę trafić na drugą część w bibliotece. :c
  http://rysia-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak książka naprawdę fajna i następne części też są bardzo dobre;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś przeczytam, bo słyszałam, że niezła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Katarzynę Berenikę Miszczuk właśnie za książkę "Ja, diablica" i kolejne części tej trylogii ;) Teraz poluję na "Drugą szansę", mam nadzieję, że niedługo znajdzie się na mojej półce ;)

  OdpowiedzUsuń